Netradiční nadílka aneb I Mikuláš je jen člověk…

Těšte se, Mikuláš už se blíží. I dnes si podrobně pamatuji naše setkání před rokem… Šla jsem večer na zastávku autobusu a v poprašku sněhu se přede mnou rýsovaly čtyři šlépěje, které každou chvíli nekoordinovaně mířily na jinou stranu. Podél se vlnila dlouhá klikatá čára kopírující nesmyslnost pohybu. To jak světec táhl svou berlu…

Čert i Mikuláš stáli na zastávce. Anděl nikde. Postavila jsem se raději kousek vedle ve snaze nerušit jejich rozjímání. Ten s kopytem se však po chvíli vrávoravě přiblížil. „Úbléblé,“ zařval mi najednou do ucha a zachrastil řetězem. K jeho velké radosti jsem znatelně nadskočila. „Já jsem čert,“ vyjevil mi překvapivě celou pravdu a vyplázl jazyk. Kolem zavoněla slivovice… „No tak, Karle, škyt. Nech toho a to… neobtěžuj,“ ozval se majestátně Mikuláš. Čert se začal poněkud hystericky smát a roztočil řetěz. Ten ho vzápětí praštil přes ruku.

V té chvíli se k nám připojila mladá maminka s holčičkou. Čert okamžitě změnil předmět zájmu a přestal si třít zraněné zápěstí. „Nóó, to je ale lóóskošné děťátko, blebleblé, byla jsi hodná, holčičko?“ pravil. Mikuláš se snažil dítě pohladit po hlavičce. Minul. Maminka zděšěně přitiskla vyjevenou holčičku k sobě. V té chvíli přijel autobus.

Čert i světec obtížně nastoupili. Provázela jsem je pohledem. Ten obrázek se mi na celý rok vryl hluboko do paměti. Unavený pekelník a bílé vousatý stařec mistrně balancující v dopravním prostředku, oba svorně obtočeni kolem mikulášské berle…

.

.

Foto 2: prostejovsky.denik.cz

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice JEN TAK se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

33 reakcí na Netradiční nadílka aneb I Mikuláš je jen člověk…

 1. Mimo.ň napsal:

  Kdoví, jak dopadnou letos 🙂

 2. U dvou Verunek napsal:

  Jak to tak ctu, asi budu na Mikulase radeji doma:-) Veronika

 3. tutto bene napsal:

  To je skvělý námět do Ta naše povaha česká:D

 4. Když jsem byla malá, tak jsme bydleli v nejvyšším patře paneláku. Než k nám čert došel, tak byl vždy totálně namol…..

 5. katheriin napsal:

  Tak stane se :D. Ale výborná historka!

 6. Díky… Já jim to nezazlívám… Naopak…

 7. Myslím, že to je prostě Mikulášský kolořiť a nebylo by dobré na tom něco měnit… prostě některé věci se nemění, a tak to má být :-)))

 8. Isia napsal:

  Anjel asi ostal ležať pod stolom u nejakej milej rodinky. Základom však je, že aj napriek problematického stavu Mikuláša, nikde nestratil svätožiaru. Či?

 9. Jana napsal:

  Kdyz o tom tak ctu tak mi strasne chybi ta nase zemicka…raj v srdci Evropy, kde slivovice a dobre pivo tece proudem, lidi se prevlikaji za Mikulase a andela a vseci se spolu radostne opijeji.
  To je proste jina nez Ti urvani, namysleni Italove bez smyslu pro humor…buuuuu.

 10. ladyesik napsal:

  Autobus do pekla? 🙂 Já na Mikuláše nerada vycházím 😀 Dnes jdu do divadla… ve tři do města, asi je potkám, bé… V neděli uvidím Szczygiela 🙂

 11. 747 napsal:

  Zejtra večer jedu do štatlu. Už se na ty figurky v ulicích docela těším. 😉

 12. Rosie napsal:

  „Pokusil se dítě pohladit po hlavě. Minul.“ Aneb záchvat smíchu v autobusu 🙂 Jsem ráda, zr jsem Tvůj blog našla, vždycky se výborně bavím. A těším se na další zážitky. Třeba z letošního Mikuláše 😉

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s