Žena květinka a žena do nepohody aneb Aspoň to zkusím…

IMG_0605Při mém letitém pozorování žen jsem si v podstatě mimoděk vytvořila vlastní škatulky pro jednotlivé typy: jsou tu křehké květinky, ženy do nepohody, ženy domácí, potížistky, dramatické umělkyně, ženy dietní, sucharky, ředitelky zeměkoule, atd… Jednotlivé typy se navzájem mohou prolínat. Nejhůř mi však vychází srovnání křehkých květinek a žen do nepohody.

Tak schválně:

196395_Ženy do nepohody řeknou, že je bolí krk. Křehké květinky dramaticky pronesou, že je bolí šíje. Vnímáte ten rozdíl, jo? Bolestivou šíji je třeba jemně namasírovat, zatímco na ztuhlý krk vtipné okolí zaručeně doporučí nejlépe protitetanovku.

Ženy do nepohody o svém pozadí tvrdí, že mají zadek, prdel atd. Pokud květinky o těchto partiích vůbec kdy hovoří, zmůžou se na označení bedra. Zcela výjimečně hovoří o zadečku. Obecně vůbec rády používají zdrobnělinky…

  • Ženy do nepohody se občas nestihnou nalíčit a jejich vlasy nejsou vždy dokonalé. Květinky by vždy a za každých okolností mohly stát modelem věhlasnému malíři a působí dojmem, že spaly ve stoje, zabalené v celofánu.
  • Ženy do nepohody na fotkách vypadají jako idiotky, protože se smějou na celé kolo, nevhodně stojí a vůbec. Květinky VŽDY budí zdání fotomodelky.
  • Atd…

JUP37c891_48m044EŽeny do nepohody mnohdy na květinky dlabou, ale někdy je napadne, že by mohly také vzbuzovat v mužích zdání, že jsou křehké. Často i jsou, ale už mají svou škatulku, a začnou-li zkusmo ševelit jemným hláskem, začne se okolí ptát jsou-li, nastydlé nebo na hlavu.

Když žena do nepohody prohlásí, že jí táhne na bedra a rozkmitá řasy, nikdo okamžitě nepřiskočí s dekou jako ke květince, ale řekne, ať si dá něco na zahřátí nebo si, sakra, laskavě dojde pro tu deku.

  • Pokud žena do nepohody při fotografování zaujme pózu modelky, zaručeně uslyší dotaz, jestli ji nebolí kolena, záda nebo zuby. Na fotkách pak stejně vypadá jako idiotka. Navíc s bolestí kolen, zad a zubů.
  • Atd…

IMG_2698Zkoušela jsem být křehkou květinkou. Na jemné ševelení jsem dostala kloktadlo a proti chladu doporučení, ať si vezmu jégrovo spodní prádlo a pořádně teplé ponožky. Zítra podnikáme výlet a zaručeně to někdo bude chtít fotograficky zdokumentovat. Zkusím se teda natočit trošku bokem, mírně předsunout pravou nohu, propnout lýtko i špičku, lehce se prohnout v zádech, zastrčit břicho, vypnout prsa, laškovně zaklonit hlavu, přimhouřit oči a jazyk přitisknout na horní patro, aby mi vynikly lícní kosti. To jsem teda fakt zvědavá, jak to dopadne…

Reklamy