CIGARETY. NEJEDLÝ, MYRON A TI OSTATNÍ…

bez názvu

Milé děti! To kdysi, hrozně, hrozně dávno, za sedmerými horami a řekami… Teda pardon!

Úplně jinak a seriózně…

V roce 1986 činohra Státního divadla Ostrava (dnes Národního divadlo moravskoslezského) působila na třech scénách: v Divadle Zdeňka Nejedlého (dnes Divadlo Antonína Dvořáka), Divadle Jiřího Myrona a Loutkové scéně SDO.

Nejedlý byl sice menší, měl lepší akustiku a nápovědce nabízel větší přehled jeviště, ale Myron (BTW tehdejší vrátný zvedal telefon s hláškou: tady Divadlo Jiřího MYROŇA), byl pro mě tak nějak světáčtější. A měl sympatickou kuřárnu! No a co jako?! Tehdy jsme kouřili skoro všichni. Společenský život před představením a o pauzách se odehrával právě v kuřárnách a chodili tam posedět i nekuřáci.

V této souvislosti musím vzpomenout na divadelního lékaře, pana doktora Artnera. V jeho ordinaci bylo vždy přátelsky nahuleno došeda, kouřil, i když vás vyšetřoval, byl příjemný a lidský a především byl bravurním diagnostikem. Pokud vím, ordinoval až do velmi pokročilého věku (kolem devadesátky), předpokládám, že zastřen lehkou našedlou clonou…

IMG_8140Když jsme na sebe v práci vesele kašlali a smrkali (herec a členové divadelního týmu si totiž NIKDY nebrali nemocenskou, a pokud se případně rozhodli zemřít, učinili tak disciplinovaně v období divadelních prázdnin), náš lékař stál s injekční stříkačkou plnou kalcia trpělivě v zákulisí, aby některé změkčilce postavil na nohy před nebo v průběhu představení.

Ale herci, jakmile na ně posvítíte, ti nejedou na vápník. Nene! 

Ti jedou na potlesk a endorfiny…

Příspěvek byl publikován v rubrice Z OSTRAVSKÉHO DIVADLA se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na CIGARETY. NEJEDLÝ, MYRON A TI OSTATNÍ…

  1. Martina Elegant napsal:

    Hezký článek… Prý lehkou zašedlou clonou😁

  2. Dana napsal:

    To byly časy!!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s