Fiktivní dopis redaktorovi aneb Nebohá robátka…

Začátkem týdne jsem si v jistém periodiku přečetla jeden článek, který mě vytočil jako klíště. Tento dopis tedy berte s rezervou (poslat ho – pochopitelně – nehodlám). Ale ulevit si musím…

les-20131005-00042Vážený pane redaktore!

Dovolte, abych vyslovila své vřelé díky, že jste měl odvahu ve své investigativní reportáži zveřejnit bez obalu ohavná zvěrstva, která se dětem dějí v jedné lesní školce! Už jen to, že tam děti žijí v souladu s přírodou (NO FUJ!), je skutečně trestuhodné!

Musím říci, že jako matka jsem byla upřímně pobouřena tím, co jste popsal v reportáži. Chce se mi (spolu s Vámi) téměř plakat nad tím, že ty nebohé děti jsou nuceny vykonávat svou potřebu v… KA-DI-BUD-CE!!!  Taková zvrhlost! Jsem vděčná, že jste nezabíhal do větších podrobností, neboť kdybych se třeba dozvěděla, že snad nemají k dispozici ani velký zásobník s antibakteriálním gelem na ruce, to už by to se mnou fakt praštilo!

oheňLíčíte však i řadu dalších hrůz, jako procházku do knihovny ve smogu, nebo šokující skutečnost, že bezbranní caparti pobývají se svými vedoucími v jakési jurtě kde (ó hrůzo) topí normálně v KAMNECH, která NEJSOU zabezpečena, takže se k nim děti mohou PŘIBLÍŽIT!  Chcete snad říct, že se ta malá stvořeníčka skutečně mohou POPÁLIT? Konstatujete, že dětem v této školce jde skutečně o život, což ostatně potvrzuje i vaše fotografie promočených dětských svršků, které visí PŘÍMO na šňůře nad KAMNY, odkud mohou (jak jste správně poznamenal) kdykoli sklouznout a zapříčinit požár!

Velmi Vám děkuji, že jste mi otevřel oči!

Teď už vím, že jsme byli hroznými rodiči. S dcerou jsme chodili do přírody, kde nás každou chvíli mohlo zákeřně napadnout klíště, jelen, vzteklá liška nebo jiná žoužel.Sedávali jsme u nebezpečných táboráků a nad kamny jsme oblečení sušili mnohokrát. Dokonce jsme dceru naučili sekat dříví, rozdělat oheň a uvařit čaj z NEUMYTÉHO jahodového a borůvkového listí! Snad jen pouhou hříčkou osudu z ní – navzdory těmto rizikům – vyrostla zdravá žena.

Vážený pane redaktore! Ještě jednou Vám děkuji za Váš hodnotný žurnalistický přínos. A nic si nedělejte z těch hnusných komentářů pod článkem, že jste debil.

Pulitzer Vás určitě nemine!

S pozdravem: vděčná JÁ…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice JEN TAK, Uncategorized se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

14 reakcí na Fiktivní dopis redaktorovi aneb Nebohá robátka…

 1. jolana88 napsal:

  nevím, kdo bude „pulitrem“ házet, ale doufám, že nemine 😉

 2. Henrieta napsal:

  Tak tomuto příspěvku upřímně tleskám! Jak trefné a vtipné.
  Moje děti trávily celé dny venku, svačily s ostatními dětmi na pískovišti, v létě se kolikrát myly vodou z hadice, borůvky trhaly v lese rovnou do pusy a letní tábor několik let po sobě prožily v dešti a blátě. Dnešní svět se asi zbláznil!
  H.

 3. enka quanium napsal:

  Já se nepřestávám divit, že jsem přežila své dětství, které bylo takových nástrah plné.. a zítra ráno zavolám do práce, že nepřijdu, protože venku je sníh a ten klouže a já přece nebudu riskovat, že upadnu! ozvu se, až to bude venku bezpečné.. (pošlete dezinfekční gel!!)

 4. Hlavně ani nevstávej z postele. KAŽDÝ pohyb je nebezpečný!

 5. Marie napsal:

  Už neví o čem psát,tak dělaj z komára – velblouda.

 6. Sedmi napsal:

  A co za článek tě tak vytočil?

 7. Jeden v Deníku: jak jde dětem v lesní školce o život, protože suší věci nad kamny… 🙂

 8. Petr napsal:

  Píšete „… Snad jen pouhou hříčkou osudu z ní – navzdory těmto rizikům – vyrostla zdravá žena.“ Možná se pletete. Možná je to právě proto. Ale to bych musel přiznat, že autor onoho článku, který jsem si dohledal, je totální kretén.
  A víte Vy co? On to vážně totální kretén je.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s