Ha! Nejsem cvok! Mám jenom takovou poruchu…

15_ze_strycek_donald-500x500Víte, jak počítá dítě s ADHD (tedy s lehkou mozkovou dysfunkcí nebo také poruchou pozornosti s hyperaktivitou) před spaním ovečky? Jedna ovečka, druhá ovečka, třetí slepice, koza, kráva, kůň, strýček Donald farmu měl, héééj makaréna!

Tohle má být vtip. Nicméně – mě tento myšlenkový pochod s naprosto jasnou dějovou linkou od zvířat přes farmu až po výkřik v té písničce se strejdou  hýja-hýja-hou, vedoucí  k héééj, makarena,  přijde úplně logický. Nechápu, co je tomto myšlení ADHD. Naopak – podle mě je toto asociační myšlení v současnosti – třeba při brainstormingu kreativců – jasnou výhodou. Ostatně, doporučení nudného počítání dobytka před spaním mě už v dětství děsně vytáčelo.

bez názvuJojo! Za mého dětství a mládí existovaly děti blbé, líné, roztěkané nebo nevychované. Nikdo z nás neměl ADHD. Škoda!

Kdybych jen tušila, že od narození evidentně trpím neurovývojovým syndromem, nemusela jsem se tolik trápit. Leccos by to v mém životě konečně  vysvětlovalo…

 

 

Obrázek: lakeorioncc.com

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice JEN TAK, Uncategorized se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 reakcí na Ha! Nejsem cvok! Mám jenom takovou poruchu…

 1. Katka napsal:

  Naprostá trefa! Dnes by tě na vše nejraději dopovali prášky..

 2. oldwomen napsal:

  Normálové stádní nechápu kreativce, tak si na ně vymejšlej chlívečky s pseudodoktorskými názvy. Přece si nebudou kálet do vlastního hnízda přiznáním si okoralosti myšlení a mělkostí zvrásnění mozku.
  A kde je ovčák? Jde za beranem?

 3. Nee, ovčák vypásá vičku…

 4. Sedmi napsal:

  Mám to taky tak 🙂

 5. sagiti napsal:

  Mně čert bere,když mi moje kamarádka vypráví o osmiletém vnukovi,který má ve škole samé jedničky,ale bohužel je krmen psychiatrickými léky,protože se odlišuje od stádečka.Je po nich spavý,odpoledne po škole chodí spát,místo se vylítat někam ven.Vzpomínám na dobu,kdy jsem ze svého malého syna rostla.Nechtěli jej ani ve školce jak zlobil.Ale nabízené prášky pro něj jsem odmítla a raději jsem brala Lexaurin sama.

 6. Ludmila napsal:

  Za přehluboké totality byl někdo hloupej na matematiku nebo na jazyky nebo nevychovaný grázlík, na kterého platil jen tělesný trest. Teď ? Tolik „chorob“ mezi mládeží, kam ten svět spěje ? Kdo na nás budoucí důchodce bude dělat ?

 7. A dyť je to furt stejné, za nás byla kopřivka, dnes je to alergie, mazalo se to jako tehdy pastou na zuby a nikdo se nevzrušoval. Stejně jako dnes, kromě novinářů a blogerek, o čem by psali… Kdo ve škole otravoval, byl spratek, to je taky stejný, učitelky spratky posílaly k psychoušům, dnes se s nima chodí do poradny, jediný výsledek (jako dřív) je, že učitelka je omluvena, když se náhodou neudrží a na spratka zařve a z plna hrdla si uleví; všichni zúčastnění si oddychnou, když spratek opustí vzdělávací ústavy a jde otravovat lidi někam do zaměstnání, kde ho můžou, na rozdíl od školy, vyhodit. Furt to samý, bych řekla, stejné diagnózy, stejné osudy… jenom se tomu říká jinak.
  Ty jsi přerostlý spratek, já taky, někdo bere lexaurin, někdo veltlín, někdo se chodí vybít do posilovny a je to stejné, jako za našich rodičů a u našich spratků, až dospějí, to bude taky stejné.
  Teda s jediným rozdílem: naše vlastní děti spratci nejsou, maximálně mají maličko příznaky MHD…

 8. Chtěla jsem napsat souhlasný komentář a něco vtipného, ale všechno již bylo napsáno. How. Jdu si pustit Makarenu 🙂

  Giveaway

 9. Marie napsal:

  Kurňa o čem je tu řeč?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s