Dýně s rozštěpem aneb Plastický chirurg ze mě nebude…

(Dnes tady „hostuje“ moje kamarádka. Ještě to neví, ale pravidelnou blogerínou se brzy stane… A stárnoucí je, pochopitelně, taky – i když kapku méně než já…)

IMG_2445Týdenní Halloweenské šílenství, podporované promyšlenou školní propagandou, u mého syna vyvrcholilo neskromným požadavkem: „Mami, vyřež mi dýni!“ Jelikož žádná matka nechce zklamat své dítě, vydala jsem se tento populární plod podzimu sehnat do obchodu. Ke svému uspokojení jsem narazila na kus zvící kola od traktoru.

IMG_2446Nevěda, jak jednoduše a přitom efektivně tu mrchu oranžovou zbavit výplně tak, abych neporušila celistvost obalu, začala jsem googlit přesný postup. Ze stránek se na mě smály precizně vyřezané a skutečně strašidelné dýně. Vybavila jsem se tedy nožem na kuchání ryb, rypadlem v podobě ostré kuchyňské lžíce a pustila se do díla. Výsledek se skutečně dostavil. Po hodině dlabání se mi na ruce udělal modrý otok. Pravda, mnou zvolená taktika asi nebyla úplně dokonalá, ale dýňové strašidlo bylo po úporném boji zbaveno mozku. Teď už jen ten obličej. A vida, po chvíli uměleckého tvoření na mě hleděly dvě oči, nos, a… člověče, vy jste to přeříz! Od nosu k puse se mi nechtěně podařilo dýni přefiknout. Syn po příchodu ze školy nejprve zajásal: „Dýně!“ Druhý pohled už tak uspokojivý nebyl. „Mami, ona je přeřízlá!“ „To je rozštěp, to je tam schválně, aby byla strašidelnější.“ Syn znova ožil. „To se dá operovat, ten rozštěp, že? Já ho tam nechci!“

Povzdechla jsem si a dumala, jak dýni zbavit tohoto drobného kosmetického nedostatku. Zkuste slepit dýni sekunďákem. Nejde to. Zkuste ji slepit izolepou. Neuspějete. Nefunguje náplast, klasická šicí nit, ani plastelína nedrží. A tak jsme letos byli na Halloween bez dýně, letěla do popelnice na bioodpad. A těch deset litrů dýňové polévky brzy poletí za ní, po třech dnech nepřetržité konzumace už ji doma nikdo nemůže ani vidět.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice JEN TAK se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Dýně s rozštěpem aneb Plastický chirurg ze mě nebude…

 1. Biela Macka napsal:

  Ďalší rok to už bude lepšie …. 🙂
  http://www.kaviaren-u-macky.blogspot.sk

 2. jolana88 napsal:

  přefiknout dýni – lepší než masakr motorovou pilou 🙂 Minulo mě, naštěstí … my jedem „v adventu“ a tak 😉

 3. oldwomen napsal:

  Nemám ráda dýně. A promiňte, maminko, ani tekvice.
  Foukám bebí. Ehm, na modřiny je skvělá heparinová mastička. I když tedy jaksi ta na kravský vemena je účinnější. Jenže je na veterinární předpis 🙄

 4. Evee napsal:

  Veterinární předpisy ještě nemám… Asi se budu muset polepšit:-)))

 5. Evee napsal:

  Provedu:-)))

 6. Blacksvetlus napsal:

  fungujou párátka – taky už jsem opravovala 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s