Jako kočka a pes aneb Nějak už se spolu domluvíme…

Naši sousedé ve vedlejší řadovce si počátkem léta pořídili štěně. Tvrdili, že z něj bude kolie. Zhruba po třech měsících se ukázalo, že měli pravdu. Z chundelaté koule se vyklubal krasavec s lesklou srstí a dobráckým, trošku plachým pohledem.

jujda.Naší kočky se ovšem štěně hluboce dotklo. Zpočátku nás rozhořčeně a důrazně žádala, ať  TO z té vedlejší zahrady OKAMŽITĚ odstraníme. Snažila jsem se jí vysvětlit pojmy jako majetek, soukromé vlastnictví a hranice pozemku, ale zhnuseně to odmítla akceptovat. Dala nám navíc jasně najevo, že sice nadále strpí, abychom ji krmili, ale s nějakým hlazením, nošením a mazlením ať laskavě nepočítáme.

bez názvuA začala se courat. Evidentně záměrně porušovala naši dohodu, postavenou na vzájemné důvěře, že každý večer bude do deseti doma (je přece slušná holka, že jo!) Naši úmluvu jinak skutečně dodržuje, vyjma velmi teplých letních nocí, kdy pro ni k večeru chodí zrzavý kocour Barnabáš ze vzdálené ulice. Ale protože víme, že Barnabáš je slušný a odčervený kocour (a taky jsme s manželem velmi tolerantní), tak tyto výjimky chápeme…

Sabotáž z její strany trvala tři měsíce. Pak s kolií v nestřežené chvíli uzavřela jakési příměří, takže teď ji občas spatřím, jak trošku rychlejším krokem přechází sousedovu zahradu a za ní (lehce a téměř na místě), poklusává kolie s velmi provinilým výrazem. Příroda jim zřejmě diktuje, že by se neměli zrovna milovat-  a tak kočka laxně PŘEDSTIRÁ, že prchá, a pes IMITUJE pronásledování, i když je podle výrazu dost na prášky, že to nedělá naplno a švindluje.

imagesCAKZSWR9A tak opět zavládla pohoda. Kočka nás zase nechá (tedy – pokud se jí zachce), abychom ji pohladili. Kolie se před svými pány nonšalantně tváří, že je borec přes kočky. A sousedé si chtějí pořídit několik slepic. No, to bude zase mazec…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice JEN TAK se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

12 reakcí na Jako kočka a pes aneb Nějak už se spolu domluvíme…

 1. Naši sousedi mají novofundlanďáka. Nejpomalejší pes na světě, což ty naše ludry hned odhalili (-i = kocouři) a začali ho trénovat: kocour se prochází po zahradě a nevidí psa velkého jak stodola. Pes čumí na drzouna, přemýšlí, zatímco kocour v klidu a míru uprostřed anglického trávníku zahrabává hovínko). Pes to vyhodnotí jako překročení hranice a rozbíhá se. Rozbíhá se novofundlanďák se je něco jako „rozjíždí se volha“. Kočka zlehla přidává do kroku, aniž by se otočila. Stále psa nevidí… Pes se rozběhne do rychlosti vzteklého trabanta, kočka zařadí čtyřku a lehkým krokem dobíhá k plotu…chlupatá dělová koule se šíleným řevem proletí kolem pána, zatímco kocour se nevzrušeně lehkým skokem vyhoupne na sloupek. Ve chvíli, kdy novofundlanský nosorožec narazí do plotu, že začnou padat jabka, kocour si elegantně líže tlapku. Na sekundu přeruší svou vyrovnanost, levým okem pohrdavě mrkne na chumel nadávajícíh černých chlupů, svíjejících pod jeho kotníčkama a svůj názoz vyjádří lízáním místa, kde měl kdysi kuličky. (Všimli jste si, že kocour vždycky vyjadřuje nejvyšší pohrdání lízáním zadku, ne?)
  Mysleli jsme si, že ten předešlý sousedovic pes byl blbej, starej, pomalej a hluchej. Loni umřel, pořídili si nového (stejného), mladého a rychlého junáka…a nic se nezměnilo. Jen kočky mají radost z důstojnějšího soupeře. Dělají na něj mnohem drzejší kočičí fakáče.

  • Já furt říkám, že kočky jsou prostě SKVĚLÉ…

  • Luc napsal:

   A my máme novofundlanďana i kocoura v jedné zahradě. Pes je tedy oproti výše popsanému hoooodně rychlý a to zejména když vidí kocoura. Kocour, vědom si jeho rychlosti, omezil svůj pobyt venku na minimum, přesto je mnohdy dostižen a oslintán. Kocour je britská modrá, ty nejsou nejbystřejší, navíc je mu už 10 let a na nějakýho mladýho vyskákanýho psa není zvědavej, natož aby před ním utíkal-na to je moc hrdej.

 2. Sedmi napsal:

  ten popis pomalu se rozebihajiciho novofunlandaka nema chybu… mivala jsem afghana, to by teprve byl dustojny souper… je to pes s kocici povahou ;]

  • Afghany moc nemusím… Nejsou trošku to… mentálně pomalejší? 🙂

   • Sedmi napsal:

    prave, ze nejsou. spousta lidi si to o nich mysli, ale to je tim, ze nemaji typicky psi povahu a vypada to, ze se neumi naucit poslouchat na povel atd. oni to umi, akorat jim vetsinou nestoji za to se obtezovat… napriklad ja jsem toho sveho musela vzdycky spis premlouvat nez prikazovat, to nikdy moc nefungovalo… ale zato jsem byla jedna z mala majitelu, kteri se odvazili pustit afghana navolno a vzdycky prisel zpatky… jak jsem psala, maji spis kocici povahu a tak clovek zvykly na psy jim asi nebude moc rozumet.

   • Sedmi napsal:

    jo a afghan v plnem behu, to je nadhera…

 3. ~Domi~ napsal:

  Tak naši sousedi mají (díky bohu) jen psi, ale za to čtyři obrovské hafany.. My máme dva malé rozklepané yorkšíry, přes plot jsou ale frajeři všichni a štěkají tu na sebe neustále. 😀
  Se slepicemi budete mít ještě veselo. 😀

 4. Veronika napsal:

  Vy jste fakt děsně vtipná ženská:)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s