Namažte si hrudník aneb Vrrr, haf, haf!

Kolegyně v práci smrká. A kašle. Hodně. Ve snaze eliminovat nepříjemné důsledky virózy navštívila lékárnu. A donesla si… PSÍ SÁDLO. Z kelímku, ve kterém se ukrývá mast na podporu léčby dýchacích cest, se na vás usmívá labrador. NO TOTO! Marketingový tah odkazující na starodávné léčebné metody mě v tomto případě – díky věrnému obrázku němé tváře – lehce irituje…

Nejsem tak naivní abych si myslela, že kloubní přípravek Kamzík je výtažkem z rozemletých oháněk a kopýtek kamzíka nebo že hlavní složkou Koňské masti jsou určité části koně. Chápu, že v prvním případě máte po požití přípravku rozverně skákat po kopcích jako horská koza, zatímco v případě druhém výtažek z kaštanu koňského podpoří odolnost vašich vlásečnic.

Složení psa.

Psí sádlo Dr. Weisse, které tvoří včelí vosk se silicemi deseti bylin, vám zase pomůže volně dýchat. Firma celkem vtipně uvádí, že z každého prodaného psího sádla odvádí finanční příspěvek na aktivity Nadace na ochranu zvířat. Nutno podotknout, že pomoc zvířatům je jistě šlechetná. Snad jen… Ten milý čumáček nejlepšího přítele člověka na obalu si mohli odpustit…

 
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice JEN TAK se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

70 reakcí na Namažte si hrudník aneb Vrrr, haf, haf!

 1. Evelins napsal:

  Lehce morbidní s tou fotkou psíka…

 2. Taky se mi zdá… Nevěřila jsem svým očím…

 3. Canan Pamuk napsal:

  Ále, ty naděláš, sousedka má norka a taky to není zviřátko, nýbrž manžel.

 4. Alys napsal:

  Hmm.. tak nevím – proč vůbec ten název? Vždyť to nemá nejenže nic společnýho se psy, ale ani se sádlem – je to jen voda nastavená vosky a ropným a jinými oleji, nějaký ten emulgátor, aby se to spojilo a glycerín proforma.. Vždyť i ty nebohý bylinky jsou ve složení až za úctyhodnou sbírkou parabenů, tak kolik jich tam ve finále může obsahově být? Jediný, co tam bude opravdu funkční, je ten kafr.
  Ovšem marketing (překládej v tomto případě jako víceméně nenapadnutelné lhaní kvůli prodeji) je tady vážně vymazlený. Chybí už jen Heidi s košíčkem těch bylin. Mrkla jsem na stránky : „Originální bylinná mast je vyrobena podle legendární švýcarské receptury.“ „Původní chráněná receptura.“ Chm. I když – všechny legendy a původy musí někdy začínat, že? Akorát další vábnička na tradicionalisty.
  Omlouvám se za dlouhý příspěvek, trošku jsem se našňupla.

  • Líp bych to neřekla, milá Heidi… Taky jsem se nad oficiální stránkou pobavila… A líbí se mi i okluzivní efekt masti na kůži. Připomíná mi to okluzní frontu…

   • Alys napsal:

    Tak okluzní efekt mi v tom rozhořčení úplně vyklouzl:). Okouzlující slovní spojení:) Co tím chtěl básník asi naznačit? Určitě ne, co to slovo znamená; že by ono to bylo kluzké, lepkavé a ublemcané? Přímo se vidím, jak se napleskám na hruď a celou noc (nachlazená) ležím strnule na zádech bez možnosti se oblíct, přikrýt nebo otočit, abych nezaneřádila všechno široko daleko.. Tak zlý to asi nebude, ale stejně chudák kolegyňka.
    Ovšem – prázdná nádobka by byla super na nošení pomazánek ke svačině do práce;)

    • Bezva nápad… Až kolegyně domaže, poprosím o krabičku…

    • Canan Pamuk napsal:

     Okluzivní je normální lékařský výraz, ne? Znamená to „neprodyšný“ nebo „uzavírající“, používá se to třeba při léčení ekzémů, možná i zranění nebo spálenin – mast, která prostě neprodyšně „uzavře“ povrch kůže a tím buď přímo léčí, nebo z ní látky pronikají do kůže a neutíkají do atmosféry. Znám i okluzivní obvaz.
     Pche, vy zdravé rachomejtle, vy si tohle vůbec neumíte užít, jako my hypochondři…

 5. Dodnes si pamatuju, jak jdu s mámou do lékárny, je mi asi 7 a na poličce číhá toto. Tak jsem se vyděsila a na celou lékárnu prohlásila, že nechápu, proč se to dělá z pejsků. Máma mi říká: „Buď ticho, to se z pejsků nedělá. To je jen název.“ A lékárnice: „Ale paní, nechte jí, to si myslej i starší lidi :D“….

 6. justina napsal:

  Tak toto je vážne od veci…

 7. Lucy napsal:

  Tak tohle bych si nekoupila z principu. Je fakt, že jsem nikdy po složení nepátrala a fakt jsem si naivně myslela, že tam něco z těch nebohých pejsků je. Za osvětlení, že je to jinak děkuju, ale fakt nechápu jejich marketing. Proč se to tak proboha jmenuje???

 8. cernamoora napsal:

  taky jsem na ten obal trochu čuměla 😀

  ale zas to je celkem funkční a lepkavý to fakt není 😉

 9. oldwomen napsal:

  Olejové zábaly na hrudník jsou při úporném kašli celkem běžné. A účinné. Valaši se prý potírali špekem 🙂 slyšela jsem 🙂
  Ale vydávat za psí sádlo parafín… tsssssss.
  Výrobce nejspíš vsadil na povědomí o lidové léčbě plicní tuberkulozy (kašel jako kašel, že jo) opravdovským psím sádlem. Ale to se, tuším, snad mělo pít nebo mazat na chleba nebo tak nějak vnitřně a ne ho plácat na chorá prsa. Prý to bývalo i velice drahé.
  Hm, když se mi rozvalí na prsa máš pes, tak mne sice zahřeje, ale spolehlivě přidusí. Gravitaci nevošulím.

  • Jo, jo… Špek na hruď fakt funguje, dokonce mi to doporučil letos obvoďák. Říkal, že sice netuší, proč tomu tak je,ale že mám mazat… Vně špek a zevnitř slivovici…
   Máma mi při kašli dělávala obklady z horkých vařených brambor na kaši, maštěných špekem. Do igelitu a do utěrky…

  • Canan Pamuk napsal:

   To je nějaká povídačka pro Pražáky a Slezany. Ve Vizovicích se normálně používalo (a používá) sádlo ze psa, jako z hafíka. Pes byl vždycky užitkové zvíře, jako kráva, koza nebo prase, hlídal a když bylo potřeba, posloužil jako medicína (i jídlo). Kočka taky, chytala myši a když někomu nastydly ledviny…akorát se kočky nejedí z hygienických (zdravotních) důvodů, je to nebezpečné pro zdraví.
   Mne to teda nijak nepohoršilo, akorát mi to přišlo uhozené (ta fotka…no, nakonec je to stejně chytré, jako Claudia Schiffer s vyretušovanýma vráskama). Psí sádlo je prostě běžný lidový léčebný prostředek (teda do té doby, než začali psi spát s lidma v posteli a chodit na očkování) a jeho účinek spočívá právě v tom okluzivním efektu; je vazké, uzavře povrch kůže na hrudi a ta se extrémně prohřívá, je hdyrofobní, takže źabraňuje odpařování a dehydrataci tekutin při horečce a přitom ochlazuje povrch těla a obsahuje vitamín F. Špek může mít klidně stejné účinky, ale pochybuju, že by jakýkoliv Valach dal přednost praseti na prsa, než do bříška, když má doma oříška. 🙂

   • Hustýýýý!!! Ty brambory se mazaly špekovými kůžemi a odřezky. A vzpomeň na ledvinový pás ze svého Chardonnay, barbarko. Bar, bar, bar…

    • Canan Pamuk napsal:

     Brambory mají zase díky škrobu vlastnost, že udrží dlouho teplotu – a ještě něco, už nevím co. V podstatě stejný efekt, jako psí sádlo.

     Co naděláš, Chardonnay chlastám skor každý večer….

     • Nedělej, nedělej! Však ty víš, co myslím!

      • Canan Pamuk napsal:

       Nn, nostalgii ani výčitky svědomí ve mne nevyvoláš. Určitě jsou tady lidi, kteří by nikdy nejedli morče, protože to přece není prase…ze Šardona bych ledviňák nechtěla, ani z jiné kočky, ale králíček je přece taky miláček, ne? (Já to teda nežeru…) Já s tím fakt nemám zásadní problém. Chápu, že v době všeobecně rozšířené dobré lékařské péče zadarmo to zní jako barbarství, ale ještě moje máma v dětství penicilin určitě nebrala a volba mezi léčením děcka a psem je mi celkem jasná.

 10. maja napsal:

  díky za osvětu, žila jsem v nevědomosti, a nikdy jsem si tu mast nekoupila, protože jsem si myslela, že kus toho psa tam bejt prostě musí. Hmm tak až na mě skočí bacil, možná ji vezmu na milost

 11. 747 napsal:

  Jj, nelíbí se mi ani název ani použitý obrázek. Tohle soudruzi ve Švajcu moc nevychytali. 😉

 12. Isia napsal:

  Téééda! A to si predstav blogeríno, že by miesto obrázku labradora, dali na obal fotku bernardína so súdkom rumu na krku. To by bol dvojnásobný horor. A nielen pre deti a starších ľudí, ale i mnohých dospelých. „Ach chudák psíček!!! Ach…škoda toho rumu!!!“

 13. Jana napsal:

  Stoprocentně přírodní kosmetika…nejlepší přítel člověka!:D

 14. zarox21 napsal:

  S obrázkem to tedy nedomysleli. Už vidím, jak by lék v naší rodině totálně propadl. Tedy pokud by ho vůbec někdo zakoupil. Ještě si dovedu představit odběr sádla liposukcí … ale zdá se mi to hodně nechutné. Podobné názvy nechápu a nejsem si jistá, jak jim marketingově zafungují 😦

 15. Jo, jo… Canisterapie je moc dobrá…
  Já mám zase… jak to říct… prostě kočkoterapii !!!
  (Latinsky je kočka felis, takže taková terapie…….hmmm…to by mohlo být… při záměně samohlásek… ehm… zavádějící….) A nechci NIC slyšet!!! Především NE od Parfumerky!!!

 16. Aailyyn napsal:

  Tak o psím sádle jsem slyšela. Holt lidi v dávnějších dobách nekupovali psům svetříky, ale zvíře jako zvíře, krajně užitková záležitost. A marketing vsadil na „když to používala naše babička, tak to určitě musí fungovat, babča ještě v osmdesáti byla čipera chodící na pole kopat řípu (narozdíl od nás počítačové generace, kterou bolí záda už ve třiceti)“ . Psy sežeru, ale doma mám na mazlení králíka a je mi upřímně jedno, že králík se v našich krajích považuje za vhodný nedělní oběd. Poněkud mě to zbavilo pokrytectví, že jedno zvíře je roztomilý a tudíž miláček a jiný je sežratelný. Jenom kulturní kontext. Někde se jí pes, někde morče a někdo má doma na mazlení králíka.

  • Nejsem si ale právě jistá, jestli u nás takový marketingový tah zabere. Může fungovat právě na strarší lidi s odkazem na lidové léčebné prostředky, ale v dnešní době, kdy máme i psí psychology (u toho bych chtěla být nebo ještě lépe – chtěla bych být zvířecí psycholožkou) mi to přijde už za zenitem.

   • Aailyyn napsal:

    Můžu tykat? 🙂 Byla bys asi překvapená, kolik lidí dá dneska na nějaký odkaz na naše babičky. Já myslím, že z hlediska marketingu je to geniální věc. (Jako o etičnosti jíst to který zvíře se můžeme hádat do skonání světa. Mně je to jedno, předsudky nemám, pes, králík nebo kráva. Nic z toho u mě není míň roztomilý nebo inteligentní.) Každý z nás si asi z rodiny nese nějaký pověry, od maminek, babiček nebo ještě z hlubší minulosti. „Nešilhej, zůstane ti to, nečti při té lampě, zkazíš si oči,“ či tak něco v tom stylu. Navíc nezanedbatelný množství lidí se dneska uchyluje k něčemu alternativně přírodnímu. Ať už homeopatika, bylinky nebo vysloveně praktikuje něco jako pohanský rituály (ačkoli to málokdo dělá se znalostí historie a je to spíš těžce eklektická směska). V dnešní době mi psí sádlo připadá jako opravdu pokus vsadit na důvěryhodnou medicínu našich babiček. Přetechnizovaná a uspěchaná doba si v tomhle vybírá fakt velkou daň. A nakonec, blbá reklama taky reklama, když už ten retrívr na obalu někoho pobouří.

    • Canan Pamuk napsal:

     Ale ne, šlo o vyvolání pozornosti a diskuse. Aby se co nejvíc lidí o produktu dozvědělo, názor jestli ano nebo ne si pak už každý potenciální zákazník udělá sám – ale když se o produktu nedozví, nikdy si aninázor neudělá a hlavně NEKOUPÍ. A to se jim povedlo, soudě (také) podle této diskuse.
     Je to taková jednoduchá reklama podle hesla „když dojdou nápady, vraž tam sex, krev nebo prachy“ = mrtvé zviřátko (krev). Tady ti na tom postavili značku a evidentně si s tím neumějí moc poradit – rádi by měli hezkou značku na bylinné přípravky (Dr. Weiss), ale to psí sádlo je TAK LÁKAVÉ! Tak to spojili dohromady a máme z toho „psí sádlo Dr. Weisse“, z čehož se všichni jasně dozvíme, že pan doktor je pes. Odkud má diplom nevím, ale možná, že ze stejné zvířecí univerzity, jako můj šéf, protože můj šéf je taky PES.
     Vlastně…já mám šéfovou………….

     • Paráda! Jo – a na spotřebitele taky nádherně fungují děti nebo mláďata. Ideální je spojení roztomilé holčičky s dlouhými lokýnkami, která si hraje se štěnětem (kotětem, hříbětem, teletem, seletem, medvídětem, atd…). Dobré je tyto prvky zasadit do něčeho uklidňujícího jako např. do plenéru kvetoucí louky…

    • Tykat, tykat, prosím…
     Mimochodem – sama hodně dám na bylinky, med a další přírodní prostředky…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s