Jůislave, Jůislave! Ty ale zlobíš!

Naše Jůů.

„Já nevím, ale lidi někdy dávají svým zvířatům opravdu hrozná jména,“ řekla mi tuhle má dcera. „Můj známý má nové kotě a říká mu Skočdopole. Markétina kočka je Vepřenka a Lucie má králíka, který se jmenuje Kámen,“ konstatovala. „Teda, ty lidi fakt nemají rozum! Chudáčci zvířata!“ povzdechla jsem si upřímně a otočila se k naši kočce, která se úporně snažila s extatickým výrazem drásat sedačku. „Jůislave! Ale okamžitě toho nech!“

Naše první kočka se jmenovala Ježíšek. Ta Ježíšek. Dva dny před Štědrým dnem jsem šla z práce a přidalo se ke mně kotě. Vytrvalo až k nám domů a zůstalo sedět na zápraží. Bylo tam za hodinu. I za tři. Byla už tma a zima. Tak jsem ho pozvala dál. Jméno Ježíšek tedy bylo (vzhledem k načasování příchodu do naší rodiny) naprosto logické. Ježíšek s námi zůstala dva roky. Jeden den zmizela a všichni jsme to obrečeli.

A náš Ježíšek.

Druhá kočka je také nalezenec. Říkáme jí Jůů a má to i v očkovacím průkazu. Jméno si ji vybralo samo. Začala totiž vyluzovat podivné zvuky. Nejčastějším z nich bylo i něco jako táhlé kvílení: jůůůů. Tak jí to zůstalo. Když zlobí, říkáme jí Jůislav.

Sousedé si na jména našich koček chvíli zvykali. Obávám se, že mě zpočátku podezřívali, že nejsem duševně až tak zcela v pořádku. Ono – když ženská otevře dveře baráku – a na celou ulici huláká: „Ježíšku, Ježíšku,“ může to působit poněkud excentricky. Zvlášť takhle v létě. Okolí to však za čas akceptovalo a před Vánocemi jsem dokonce našla ve schránce dopis: „Milý Ježíšku. Buď tak hodný a přines mi lyže…“ Po zkušenosti s Ježíškem už mé výkřiky ze zápraží: „Jůůů! Jůůů! Máš tu večeři,“ nikoho nezneklidňují.

Nicméně – jak říkám: lidé nemají rozum a dávají někdy svým mazlíčkům opravdu podivná jména.  Měli by se nad sebou zamyslet a … Sakra, Jůislave! Okamžitě pusť ten řízek nebo bude strašný mazec!

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice JEN TAK se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

15 reakcí na Jůislave, Jůislave! Ty ale zlobíš!

 1. :-D. My jsme konzervativní. Psům jsme nechali jména z chovky, takže jsme měli Aidu a teď máme Benjamina. A kočka je Moura (kdo ví proč, nechť se hlásí). Ale znám taky spoustu zvláštních jmen, například králíka, kterej se jmenuje (ta) Bacil, nebo želvy jménem Bon a Pari. Ale je to sranda. měli byste si pořídit k Jůůovi i Heleho.

 2. Já bych Hele moc ráda, jenže manžel tvrdí, že jedna kočka úplně stačí… Ale pracuju na tom!!!
  (PS: Želvy Bon a Pari jsou super!!!)

  • Sylva napsal:

   Mamka má kočku se jménem Myš.. Fakt je, že to je občas kapku schizofrenní při hraní.. Nemůžeš křičet, Myšičko podívej
   myšička (rozuměj taková ta kočičí hrací).. A tak se u nás zažilo: Myšičko pojď, kočička.. Cizí absolutně nechápou :-))

 3. Goldie napsal:

  😀 Ja si zase myslim, ze by to byla nuda, kdyby mela zvirata obycejna a tuctova jmena

 4. Isia napsal:

  Zbožňujem tento tvoj nadhľad! Článok je opäť úžasný, až nemám slov. 🙂

 5. ladyesik napsal:

  Naše kočka se jmenovala Kočka – a bylo po problému 😀 A kocour Monty, po té myši z Chipa a Deyla (nebo jak se to píše)

 6. katheriin napsal:

  To jsou boží jména! Naše kočka je tuze nudná a jmenuje se Minďa po mamce. Jenom už není tak promiskuitní..

 7. Eva napsal:

  Máme tri mačky. Dve majú mená z chovných staníc. Dosť honosné meno má zvlášť kocúr, asi preto mu prischlo meno Kocúr. Tretia je Cmuky-Puci a má to aj v preukaze. Dostala to meno odo mňa, ale autorom je manžel, vzniklo výberom dvoch z mnohých citosloviec, ktorými s ňou komunikoval, keď bola ešte mačiatko. Lenže voláme ju Tutky, a to už neviem ako vzniklo.

 8. Lenka napsal:

  Jéé, to je boží 😀 Jůůůů, Jůůů 😀 Já mám tři kočky, první je Rory (podle Gilmorek), druhá Lily (podle Jak jsem poznal vaší matku) a třetí je Garfield (protože tak prostě vypadá:D)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s