Prosím jednu krtkovou! Nemáte? Škoda…

K následujícím symbolům přiřaďte příslušné barvy: oblázková, vodní, mátová. A krtková…

Jako průměrná žena rozlišuji v módě poměrně široké barevné spektrum. Chápu, co je karmínová, granátová, humrová, lososová i fuchsiová. Smířila jsem se s barvou petrolejovou a mátovou, dokonce mě příliš nevykolejí ani prapodivné označení oblázková či vodní (tady však lehce tápu). Včera mi však po spatření fotky topu v nabídce nákupního klubu Stilago zaskočilo. Jeho barva? Neuvěříte… KRTKOVÁ! No fakt!!!

 Pro jistotu jsem si to přečetla několikrát. Krtková? Hrome, o co tady jde? Je to špatný překlad? Nový módní trend? Dělají si srandu? Nevím… Dotyčného hmyzožravce jsem už v životě viděla mnohokrát. Na rozdíl od nabízeného šedého topu byl vždycky hnědočerný (no jo, ale jakou barvu mají vlastně malá krtčátka?). A taky byl, chudák, slepý (tak… možná to s tím souvisí.)  

Nebo „krtkovou“ prostě vymyslel muž ve snaze pomstít se ženám za (pro ně nepochopitelná) označení barev jako lasturová, kobaltová, švestková či mahagonová. Nezazlívám jim to. Mají prý méně druhů očních čípků, tedy buněk v sítnici, které umožňují barevné vidění. Ať je to jak chce, vzhledem k tomu, že se s manželem dlouhodobě přeme o jisté barevné nuance (není totiž ochoten přistoupit na můj argument, že hnědá a olivově zelená jsou OPRAVDU dvě odlišné barvy) existenci krtkové před ním pečlivě zatajím. Myslel by si, že mi už definitivně hráblo…

Corpus delicti…

Obrázek: http://www.stilago.cz/club/angels-never-die-327895/damska-moda-327896/topy-a-tricka-327897

 

 

 

 

Doplnění: Za pár dní se na Stilagu objevila tunika. A zase krtková! I když tentokrát je krtková evidentně barvou hnědou….

A teď – krtku, raď!

Druhá krtková: http://www.stilago.cz/club/sale-puvabne-tuniky-330847/damske-tuniky-330848/barevne-tuniky-330850/damska-tunika-krtkova-1901450.html

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice KOSMETIKA, MÓDA A VŮBEC se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Prosím jednu krtkovou! Nemáte? Škoda…

  1. dobrotka napsal:

    Jo, to znám. Ten můj nepozná rozdíl mezi meruňkovou a pomerančovou a o obou volně hovoří jako o růžové!!! Co si představuje pod pojmem starorůžová, jsem dosud nepoznala, protože pod ní zahrnuje vše, co není černé, bílé, žluté, zelené a modré. Ale mezi ženami neznalými skutečnosti, budí obdiv, protože je to prokazatelně první muž, který slovo starorůžová použil více než jednou v životě.

  2. ladyesik napsal:

    Tak je jasné, že třeba hnědá má mnoho odstínů, a tak se prostě nedá používat jen Hnědá, lepší je to olivově hnědá atd., … přesto vždy řeknu Hnědá 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s