Sherlock Holmes na stopě aneb L`Instant Magic – Guerlain

„L`Instant Magic? Jak prosté, milý Watsone!“ řekl by pravděpodobně Sherlock Holmes (kdyby ovšem chtěl) svému příteli doktoru Johnu Watsonovi (osobně se poněkud dotčeně domnívám, že autor využívá tuto postavu výhradně k tomu, abych I JÁ – tupý čtenář – konečně pochopila, kam jeho geniální myšlenky směřují při rozluštění zapeklitého případu.) Nutno však podotknout, že kauza s názvem L`Instant Magic je opravdu pikantní.

 „To přece, milý Watsone, smícháte trošku plodů bergamotu, tedy subtropického stromu o kterém každý ví, že se nachází hlavně ve Středomoří a jeho éterický olej odstraňuje depresivní stavy, potlačuje únavu, zlost a zklidňuje nervový systém. Prokážete tak velké dobrodiní všem manželům, jejichž drahé polovičky prostřednictvím parfému poněkud zpacifikujete.

Jistě neuškodí špetka růží, které obsahují v květních plátcích směsi aromatických silic, jejichž množství velmi kolísá nejen u odrůd, ale i v závislosti na počasí a denní době. Pak přidáte malinko cedru, symbolu Libanonu, který pochází odkud, Watsone? Zase nevíte! Z hornatých oblastí Blízkého východu. Ach, Bože, příteli, nehleďte na mě tak zděšeně.

Koktejl samozřejmě doplníme oblíbeným výměškem drobného přežvýkavce kabara pižmového. Už by konečně někdo měl to jejich střílení kvůli trošce mošusu zatrhnout nebo vyhynou. A pak – a to si zapamatujte: santal! Dřevo těchto listnatých stromů, jak je vám jistě známo, milý Watsone, je pro své antiseptické účinky i vysoký obsah vonných silic velmi ceněno v léčitelství.

Další důležitou a nepřehlédnutelnou stopou jsou frézie, zahradní rostliny kvetoucí uprostřed léta. Osobně se mi jejich jásavé barvy zdají poněkud  hmmm…. ordinérní, ale připouštím, že voní omamně.

Teď však zbystřete a pozorně vnímejte tok mých myšlenek, neboť přijde to hlavní a nejdůležitější: vhoďte tam madle! Hodně, hodně mandlí, neboť hrají v tomto ojedinělém případu zásadní roli! Tedy – pokud jde o mě  –  já je preferuji spíš v žaludku, neboť  látky v nich obsažené snižují hladinu cholesterolu a obsahují vlákninu, vápník, hořčík, draslík, zinek, selen, měď, fosfor, vitamin E, a vitaminy skupiny B.

Je vám to jasné, milý Watsone? Člověče, proč se tak potíte? Už víte, kdo je pachatelem???“

Fiktivní postava jen překvapeně zírá na svého vzácného společníka a zarytě mlčí a mlčí.

Já to však rozluštila. Pachatelem je… GUERLAIN!!! Vraždící sametová hebkost z roku 2007, kulatá harmonie, přiměřeně sladká jedlost, pudrovost, špetička živočišnosti i klidu (ach ano, přece ten bergamot pro hysterky). Neobtěžuje, nedusí a vytváří průzračný mandlový závoj kolem své nositelky. Tak dobře! Za tohle jsi, milý Guerlaine, na mnoho let odsouzen k celodennímu nošení!!!

PS: Vrahem je zahradník…

  • Hlava: bergamot
  • Srdce: růže, frézie
  • Základ: bílé pižmo, cedr, santalové dřevo, mandle
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice VŮNĚ se štítky , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Sherlock Holmes na stopě aneb L`Instant Magic – Guerlain

  1. tutto bene napsal:

    Vraždící pudrová hebkost. Nevím čím to je, ale mě zavalí hned od začátku tuna mandlového pudru. Bergamot s frézií mi zamávají z rychlíku, přitom já bych je tam tak ráda cítila déle. Cedr ten tam je úlně inkognito. Ok, sháním kostkovanou pelerínu, beru lupu, fajfku si odpustím a dám mu ještě šanci 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s